Zabawy muzyczne dla dzieci z pokazywaniem

Nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym zaczynają swoją przygodę z muzyką. Już w grupach żłobkowych kładziony jest nacisk na stymulowanie małych dzieci za pomocą muzyki. Piosenki z pokazywaniem to jedna z najlepszych metod wzmacniania w maluchach pamięci i rozwijania motoryki ciała. To również świetna zabawa z odrobiną aktywności fizycznej.

Jam jest żabka

Piosenka zaczynająca się słowami: „Jam jest żabka, tyś jest żabka, my nie mamy nic takiego”, to nie tylko hołd złożony sympatycznym, zielonym płazom, ale także znakomita okazja do integracji z rówieśnikami
https://www.eduksiegarnia.pl/zabawy-muzyczne-rytmika – ten krótki taniec wykonuje się bowiem w parach.

Poranna gimnastyka

Porcja rozrywki i ruchu w jednym. Na kanałach typu YouTube znaleźć można mnóstwo piosenek opowiadających o radości z wykonywania skłonów, podskoków, czy przysiadów. Dziecko nabiera większej chęci do bycia aktywnym fizycznie!

Skąd czerpać inspiracje?

W poszukiwaniu zabaw muzycznych dla dzieci z pokazywaniem, można posilić się kopalnią wiedzy, jaką jest internet. YouTube, arkusze pracy wykorzystywane przez profesjonalną kadrę pedagogiki wczesnoszkolnej to tylko niektóre dostępne źródła, z których można czerpać inspirację.

Zabawy muzyczne dla dzieci z pokazywaniem to kwintesencja stymulacji małego człowieka. Poprzez naśladownictwo łatwiej przyswaja się prawidłowe zachowania i rozwija pamięć ruchową.